Szkło hartowane na iPhone 11 – kupować czy nie? Jeśli chcesz w spokoju ducha korzystać ze swojego świeżo zakupionego urządzenia, bez żadnych obaw o to, że w razie upadku ekran pokryje się pajęczynką, a w efekcie codziennego użytkowania – rysami… W takim wypadku odpowiedź to zdecydowane “kupować”! Szkło hartowane o odpowiedniej twardości wytrzyma nawet spotkanie z ostrzem noża, więc klucze w kieszeni mu niestraszne. Zamów szkło dla swojego iPhone’a i nie przejmuj się niespodziewanymi wypadkami z Twoim telefonem w roli głównej!

Szkło hartowane

Szkło hartowane dla iPhone 11 czy etui?

W tym wypadku nie trzeba (i nie należy) wybierać między jednym a drugim rozwiązaniem. Oba bowiem doskonale się uzupełniają, tworząc odpowiednią tarczę zabezpieczającą Twój smartfon!

O ile etui na iPhone 11 chroni głównie plecki, zadania szkła hartowanego związane są już bezpośrednio z frontem. Czyli z wyświetlaczem. Podstawową funkcją szkła jest zabezpieczenie przed zarysowaniami ekranu. Docenisz to zwłaszcza wtedy, gdy po latach będziesz sprzedawać obecny telefon, nie musząc znacząco spuszczać z ceny.

Twarde szkło to również ochrona przed zniszczeniem wyświetlacza na skutek upadku. I choć wielu uważa się za ostrożnych użytkowników, w tym wypadku zdecydowanie lepiej dmuchać na zimne. Tym bardziej, że wystarczy chwila nieuwagi, być może potrącenie przez kogoś lub zaplątanie telefonu w materiał kieszeni, by ziściły się najgorsze koszmary. Czego oczywiście nikomu absolutnie nie życzymy. Ale właśnie po to jest szkło hartowane na iPhone 11 – aby do takich tragedii nie dochodziło, a jedyne ewentualne pajęczyny widziane przez użytkowników tego urządzenia, to te snute przez pająki na łąkach.

Wybierz szkło o odpowiedniej twardości

Dziesięciostopniowa skala Mohsa pozwala obiektywnie ocenić, na ile szkło hartowane jest w stanie rzeczywiście ochronić wyświetlacz telefonu. Wiele szkieł może pochwalić się wysokim stopniem twardości, wynoszącym 9H. Z takim modelem niestraszne będą Ci nie tylko klucze, ale nawet ewentualne próby zarysowania ekranu ostrzem noża.

Im niższa cyferka przy “H”, tym słabsze szkło hartowane dla iPhone 11. Jaką najmniejszą wartość można by uznać za akceptowalną?

4H to poziom twardości, na którym materiał można bardzo łatwo zarysować nożem. Werdykt? Za mało. Z kolei już 5H to surowiec, który także jest podatny na zarysowania ostrzem, ale już zdecydowanie trudniej czegoś takiego dokonać. Wszystko, co powyżej, można uznać za w pełni akceptowalne.

Ale nie oszukujmy się, raczej na palcach jednej ręki można policzyć sytuacje, w których wyświetlacz naszego iPhone’a zmierzy się z czymś naprawdę ostrym. Niemniej, jeśli możesz pozwolić sobie na szkło hartowane na iPhone 11 z twardością na poziomie 9H – radzimy je wybrać. Ot, choćby na wszelki wypadek.

Żadnych odcisków palców ze szkłem hartowanym na iPhone 11!

Na koniec zostawiliśmy feature zapewniany przez większość szkieł hartowanych, który nie jest bezpośrednio związany z samym bezpieczeństwem telefonu, a dotyczy bardziej komfortu jego użytkowania.

Nie trzeba mieć tłustych paluchów, by na ekranie smartfona pojawiały się niezbyt ładnie wyglądające odciski palców. Jak temu zaradzić? Na przykład wybierając szkło hartowane na iPhone 11 z warstwą oleofobową, która chroni przed wszelkimi zabrudzeniami! A przy tym nie wpływa negatywnie na płynność dotyku.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych szkieł? Zapoznaj się z indywidualnym opisem każdego z produktów i wybierz szkło hartowane dedykowane dla iPhone 11, które odpowie na wszystkie Twoje potrzeby!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl