Wyjątkowy sprzęt zasługuje na wyjątkową ochronę – w przypadku iPhone’a 12 Pro samo etui najczęściej nie wystarczy, aby zabezpieczyć również przód telefonu. Jeśli chcesz uniknąć niepożądanych dodatków na ekranie w postaci rys, rozwiązanie masz przed sobą, a jest nim szkło hartowane na iPhone 12 Pro. Idealnie dopasowane do oryginalnego wyświetlacza urządzenia, nie wpływające w żaden sposób na korzystanie z niego i nie pogrubiające go – zaopatrz się w szkło jak najszybciej, zanim pojawi się pierwsze zadrapanie!

Szkło hartowane

Przed czym chroni szkło hartowane dla iPhone 12 Pro?

Szkło hartowane to dodatkowa powłoka naklejana na ekran urządzenia. Dlatego tak ważne jest, aby było w pełni kompatybilne z danym modelem, jako że te przecież różnią się między sobą rozmiarami. Nie musisz się przejmować wczytywaniem w opisy poszczególnych produktów w poszukiwaniu wymiarów: wszystkie zgromadzone w tej kategorii modele to szkła hartowane dedykowane dla iPhone 12 Pro.

Z kolei odpowiadając na postawione na wstępie pytanie: szkło hartowane dla iPhone 12 Pro ochroni to urządzenie przed zarysowaniami, jakie mogą powstać w trakcie przykrego wypadku, czy też najzwyczajniej w świecie podczas codziennego użytkowania. Chroni też ekran w razie upadku. Gdy Twój telefon leci na podłogę “twarzą w dół”, wówczas dobre szkło hartowane jest w stanie przyjąć na siebie cały impakt uderzenia, pozostawiając znajdujący się pod spodem ekran w stanie nienaruszonym.

Rys znajdujących się na oryginalnym wyświetlaczu nie da się już pozbyć, zatem w tego rodzaju ochronę warto się wyposażyć już na samym początku przygody z nowym smartfonem.

Czy szkło hartowane zwiększy grubość urządzenia?

To całkiem uzasadniona wątpliwość, ale spieszymy się ją wyjaśnić. Choć naklejenie szkła hartowanego na iPhone 12 Pro teoretycznie powinno zwiększyć objętość urządzenia, większość modeli posiada grubość rzędu kilku dziesiątych milimetra.

Co za tym idzie, różnica będzie praktycznie niezauważalna. Nawiasem mówiąc, nawet przy takiej grubości, szkło hartowane dla iPhone 12 Pro nadal będzie spełniać swoją funkcję, chroniąc wyświetlacz przed rysami i pęknięciami.

Czy koniecznie potrzebuję szkła hartowanego na iPhone 12 Pro z twardością na poziomie 9H?

Nie, choć to właśnie takie szkło najskuteczniej ochroni Twój telefon. 9H w skali Mohsa oznacza odporność nawet na zarysowania nożem. Z takim szkłem hartowanym na swoim iPhonie 12 Pro nie będziesz już nigdy przejmować się kluczami znajdującymi się w tej samej kieszeni co smartfon!

Warstwa oleofobowa: co takiego daje?

Wspomnieliśmy już o najważniejszych cechach szkła hartowanego do iPhone 12 Pro, które sprowadzają się do tego, by chronić Twoje urządzenie przed trwałym uszkodzeniem. Ale to nie wszystko. Spora ilość modeli posiada również warstwę oleofobową.

Co kryje się pod tym pojęciem? Warstwa taka pozwoli zniwelować ilość pozostawianych na wyświetlaczu odcisków palców. Choć nie jest to sprawa życia i śmierci,naturalnie zawsze warto mieć przejrzysty widok na to, co akurat wyświetla się na ekranie iPhone’a.

Poza tym kwestie estetyczne również są istotne, a liczne odciski palców na ekranie nie wyglądają najlepiej. Dzięki szkle hartowanemu z warstwą oleofobową będziesz ich zostawiać zdecydowanie mniej.

Jak to zamontować?

Dawniej samodzielne montowanie szkła hartowanego było drogą przez mękę. Nic dziwnego, że wiele osób albo rezygnowało z kupna dodatku, który można było uszkodzić przy montażu, albo też pozostawiało zadanie przyklejenia go serwisantom.

Dziś sytuacja wygląda nieco inaczej i nic nie stoi na przeszkodzie, by samemu zamocować szkło hartowane na iPhone 12 Pro. Większość zestawów posiada narzędzia ułatwiające przyklejenie do ekranu urządzenia, na przykład ramki. Dzięki nim cały proces przebiega szybko i bezboleśnie – a Twój telefon zyskuje dodatkową, cenną ochronę!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl