Jak oszczędzać? Inwestując w nowoczesny, wygodny i bezpieczny dom!

0
Jak oszczędzać? Inwestując w nowoczesny, wygodny i bezpieczny dom!

Dziś zaprezentujemy Wam trzy nowoczesne rozwiązania, które mogą wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo domu. Kamera WiFi, wtyczki oraz listwy Smart Plug to nowoczesne urządzenia nie tylko ze zwykłym przyciskiem włącz/wyłącz, ale także wzbogacone o technologię komunikacji bezprzewodowej WiFi, wejścia USB i sterowanie smartfonem. No dobrze, wejście USB jest przydatne aby łatwo i sprawnie podładować telefon, czy inne urządzenia bez odpięcia czegoś już podłączonego do kontaktu. A co z resztą?

 

 

Oszczędność

Dzięki łączności z WiFi i minutnikowi możemy w łatwy sposób zaplanować to, kiedy nasze domowe urządzenia będą pobierały energię. Jeżeli myślisz, że wciśnięcie czerwonego przycisku na pilocie rozwiązuje problem poboru energii telewizora to niestety, ale sprawa nie jest tak prosta. Sprzęt podłączony do sieci elektrycznej w trybie uśpienia nadal pobiera prąd i pobiera go nawet wtedy kiedy jest wyłączony, a wtyczka tkwi w kontakcie! Urządzenia pozostawione w gotowości do pracy gdy tylko tego chcemy, kosztują nas nawet kilkaset złotych rocznie (przy solidnie zaopatrzonym domu). W przeciągu dwunastu miesięcy dioda sygnalizująca czuwanie nas kosztować nawet 40 złotych. A teraz pomyśl - przez ile godzin w ciągu doby Twój telewizor, razem z różnego rodzaju dekoderami, odtwarzaczami i urządzeniami audio czeka w stanie uśpienia? Ile różnych światełek widzisz w swoim salonie po zmroku?

Jedna dobrze ulokowana wtyczka lub listwa może zaoszczędzić całkiem przyjemną sumkę każdego roku. Cały sprzęt stanowiący nasze domowe centrum rozrywki możemy podłączyć za pośrednictwem listwy smart plug. Następnie wedle naszego uznania mamy możliwość ustalić stałe godziny pracy dla urządzeń, a także mieć całą władzę w naszej dłoni za pomocą smartphona czy tabletu. Dzięki takim rozwiązaniom jesteśmy w stanie wyłączyć cały pobór energii jednym tapnięciem po naszym wyjściu z pokoju lub sprzęt może zostać wyłączony automatycznie, gdy smacznie śpimy, by następnego dnia czekać w gotowości do działania. Tym sposobem pieniądze zamiast uciekać z niepotrzebnie zawyżonym rachunkiem za energię, czekają na jakieś przyjemniejsze wydatki. Zastanów się: ile urządzeń na których możesz zaoszczędzić znajduje się w Twoim domu?

 

Wtyczka WiFi Smar Home Plug

Kup Teraz w tuGSM.pl

Listwa WiFi Smarh Home Plug

Kup Teraz w tuGSM.pl

Bezpieczeństwo i wygoda

Poza ograniczeniem wydatków na energię elektryczną wtyczki WiFi potrafią zmienić sposób w jaki używamy urządzeń domowych, jak i zwiększyć nasz komfort.

Posiadam w swoim domu piękną, starą lampę - niestety jedyną jej “regulacją” jest wtyczka - czyli włącz lub wyłącz. Z braku lepszego miejsca, lampa podłączona jest do gniazdka zastawionego kilkoma innymi rzeczami. Dodanie wtyczki smart sprawiło, że lampa może teraz być podłączona na stałe, a ja mogę ją włączać i wyłączać bez przestawiania połowy mebli w domu. Dla zapominalskich jest to też genialna opcja na spędzenie wieczoru bez stresu o żelazko lub inne urządzenie, które zostało włączone. Dowolny sprzęt podłączony przez Smart Plug możemy odciąć od prądu za pośrednictwem Internetu i aplikacji kontrolującej urządzenie. Jedna chwila i spędzamy resztę czasu poza domem ze spokojną głową.

Smart Plug gotowy do działania

Lubisz pospać z rana, a kawa jest Twoją pierwszą myślą po przebudzeniu? Możemy ustalić w aplikacji, aby wtyczka przy czajniku włączyła się o określonym czasie i zaraz po przebudzeniu lub wyjściu z łazienki czekała na nas gorąca woda. Te dodatkowe 5 minut drzemki z rana - bezcenne. Dzięki opcji zdalnego włączania urządzeń za pośrednictwem smart wtyczek WiFi i aplikacji na naszym telefonie możemy umilić sobie powrót z pracy czy dłuższego wyjazdu. Odpowiednio wcześniej włączamy w naszym mieszkaniu nawilżacz powietrza, wentylator, może rozpylacz przyjemnych zapachów... Wspaniały powrót do domu. Wyjeżdżasz na dłużej? Sąsiedzi mogą nie zauważyć. Dzięki wbudowanym scenariuszom możesz ustalić, by jedno gniazdko włączało lampkę, inne uruchamiało światło w akwarium, w kuchni włączyło się radio.

Dla wielu z nas dłuższa nieobecność - dla przykładu wakacyjny wyjazd, to powód do niepokoju o cztery kąty pozostawione bez opieki. Rozwiązaniem tego problemu jest możliwość włączania urządzeń za pomocą Internetu, dzięki czemu dom sprawia wrażenie zamieszkałego. Możemy w ten sposób włączać światła, telewizor czy radio.

 

No tak... Było o wtyczkach / listwach Smart Plug ale na początku wymieniłem też domową kamerkę WiFi. Co ciekawego możemy z nią zrobić? Po ostatnim fragmencie bezpieczeństwo domu nasuwa się jako pierwsze.

Kamera umieszczona w odpowiednim miejscu w połączeniu z tym, że możemy nią zdalnie obracać, to spokojna głowa, gdy nie ma nas na miejscu. To dość oczywiste, kamerę docenią jednak także rodzice, jak i właściciele zwierząt. W obu przypadkach za pomocą kamery możemy czujnie ich doglądać: sprawdzać co porabiają, czy też jak smacznie śpią - zwłaszcza, że kamera posiada tryb nagrywania nocnego.

Mając stały podgląd i z pomocą wspomnianych wtyczek Smart Plug mamy możliwość zdalnego, bezgłośnego wyłączenia światła kiedy dziecko już zaśnie. To zaoszczędzi nam wędrówki do pokoju malucha i ryzykowania jego obudzenia. No i my możemy wykorzystać czas inaczej niż ponownie je usypiając.

Część z nas darzy podobnym uczuciem swoje zwierzaki. W moim przypadku takim ulubieńcem jest kot. Jak wiadomo koty znane są z robienia zarówno rzeczy uroczych i głupkowatych. Jeżeli tak jak mnie, zastanawia Was, co takiego pupil wyprawia pod naszą nieobecność - obrotowa kamera sterowana przez aplikację zdecydowanie powinna Was zainteresować! Ba, opcja śledzenia ruchu pomoże namierzyć zwierzaka w pobliżu! Możemy zwyczajnie sprawdzić czy wszystko jest w porządku, czy jedzenie znika zgodnie z planem, a mniejsze przedmioty leżą (jeszcze) na swoich miejscach. Ale możemy też użyć głośnika w kamerze i wprowadzić koty w niezłe zamieszanie, gdy usłyszą nasz głos, bowiem kamera zarówno rejestruje dźwięk, jak i odtwarza - na żywo! Możecie także ustawić kamerę „na trasie” wędrówek i otrzymywać zdjęcie zwierzaków za każdym razem, gdy uruchomią czujnik ruchu kamery (wystarczy ustawić odpowiedni scenariusz działania kamery).

Przyłapany!

Mały złodziejaszek

 Smart Kamera WiFi

Kup teraz w tuGSM.pl

Oto kilka przemyśleń na temat nowych produktów dostępnych w naszym sklepie. Zaglądajcie do nas w przyszłości aby poznać kolejne ciekawostki i nowości ze świata telefonów komórkowych i technologii.

Komentarze do wpisu (0)

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl