
O Spigen
Nazwa Spigen powstała z połączenia dwóch niemieckich słów. "Spiegel" znaczącego lustro i "gen" znaczącego gen. Pierwszy człon symbolizuje płynność i nieustannie zmieniającą się naturę technologii. Drugi oznacza ewolucyjne rozwiązanie, idealnie dopasowane do naszych potrzeb.
Firma została założona w 2004 roku. W 2009 roku powstało SGP Korea i szybko zdominowało rynek demokratycznej części półwyspu. Najprawdopodobniej to oni są podwalinami tego co dzisiaj widzimy. Wkrótce po tym powstał również amerykański oddział firmy.
Od tego momentu przedsiębiorstwo zmieniło nazwę dwa razy, by zakończyć na obowiązującym do dzisiaj Spigen Korea. Przeniesiono również główną siedzibę firmy z Seulu do Irvine w Kaliforni.
Dzisiaj firma osiąga około 190 milionów dolarów przychodu rocznie, które w ponad 90% procentach zarabia poza Koreą (głównie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie).
Produkty
Ochrona ekranu:
|
![]() |
Etui:
Wszystkie etui od Spigen mają kilka cech obecnych we wszystkich modelach. Etui nie ograniczają dostępu do żadnej części interfejsu (głośniki/aparaty/czujniki linii papilarnych/wejścia na kable) i są tak smukłe jak tylko da (jednocześnie chroniąc urządzenie). W rogach znajdują się opatentowane przestrzenie na powietrze Air Cushion™, chroniące dodatkowo telefon w wypadku upadku na rogi urządzenia. Dodatkowo łatwo się je zakłada i zdejmuje.
Na wewnętrznej części etui (w modelach nieprześwitujących) znajduje się rozciągnięty geometryczny wzór lepiej rozprowadzający ciepło, a w modelach przezroczystych, kropkowa struktura zapobiegająca przyklejaniu się telefonu do etui.
![]() |
|
|
![]() |
To tylko najpopularniejsze serie. Mimo to producent ma w swojej ofercie kilka produktów, które dużo ciężej dostać albo zostały wykonane tylko do konkretnych modeli telefonów:
![]() |
|
Inne akcesoria:
Aluminiowy Selfie stick (z funkcją bluetooth), słuchawki bluetooth, głośnik bezprzewodowy, opaski do biegania, kubek termiczny (!), ładowarki indukcyjne, kable, powerbank, stojaki na wszelakie urządzenia, ładowarki sieciowe/samochodowe, podkładkę pod myszkę, uchwyty rowerowe i samochodowe plus wszelkie akcesoria do smartwatchy, AirPods, niektórych laptopów/tabletów oraz opaski Fitbit Charge 3.
Jeśli macie jakieś pytania/komentarze co do artykułu, bądź pomysły na przyszłe wpisy, śmiało napiszcie do nas na czacie, dodajcie komentarz albo wyślijcie e-maila.
(Ten post jest skróconą wersją dłuższego wpisu o marce Spigen. Jeśli chcecie przeczytać pełną wersję kliknijcie TUTAJ)
Źródła:
https://tugsm.pl/pl/producer/SPIGEN/102
https://www.spigen.com/
http://www.spigen.co.kr/
https://m.pulsenews.co.kr/view.php?year=2016&no=516555
https://www.youtube.com/user/unitedsgp