Od czasu swojej premiery w 2014 roku, kable USB-C cieszą się szaloną popularnością. Ich najważniejsze zalety to zarazem te, które najbardziej przemawiają do wyobraźni użytkowników na całym świecie, a skupiają się wokół szybkiego przesyłu danych. Kabel USB-C pozwoli na znacznie szybsze zrzucenie plików na dysk twardy komputera lub na telefon niż micro USB. Ponadto umożliwia szybkie ładowanie, a dzięki symetrycznej końcówce nie trzeba się zastanawiać, którą stroną włożyć go do portu urządzenia. Wybierz odpowiedni kabel USB-C dla siebie i poczuj różnicę!

USB-C

Ciesz się wygodą szybkiego ładowania!

Koniec z wielogodzinnym oczekiwaniem, aż bateria telefonu osiągnie satysfakcjonujący Cię poziom naładowania! Możesz też zapomnieć o tym, co dla użytkowników telefonów lata temu było zupełnie oczywiste, a dla ich urządzeń często szkodliwe, czyli o zostawianiu podłączonego smartfona na noc.

Kable USB-C pozwalają na szybkie ładowanie baterii. Tempo jest często zawrotne i sięga wyników takich, jak naładowanie telefonu od 0 do 70% w pół godziny! Możliwości tej technologii nie dotyczą zresztą tylko ładowania czy zasilania urządzeń. To także rewolucja w przesyłaniu plików z jednego sprzętu na drugi. Kabel USB-C totalnie zawstydza pod tym względem swoich poprzedników.

Kabel USB-C kątowy czy prosty?

Zależy to od potrzeb związanych z położeniem Twojego urządzenia. Kątowa końcówka często pozwala dotrzeć tam, gdzie prosta nie sięga. Taki kabel USB-C sprawdzi się przede wszystkim w ciasnych biurach, w których każdy wolny skrawek przestrzeni jest na wagę złota.

Ale jeśli chodzi o aspekty czysto techniczne, rodzaj końcówki nie ma znaczenia. Jeśli często używasz telefonu w ścisku, wówczas kątowa może być dobrym rozwiązaniem.

Kable USB-C: na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wydawałoby się, że z zakupem kabli sprawa jest całkowicie prosta: bierzesz pierwszy z brzegu i będzie działał dokładnie tak samo, jak jego tańszy czy droższy odpowiednik. Nic bardziej mylnego!

Kupując kable USB-C warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Pierwszym z nich jest ich długość. Metr zazwyczaj spokojnie wystarczy, ale czasem może się zdarzyć, że będziesz potrzebował dłuższego modelu.

Przede wszystkim jednak sprawdzaj wyniki, jakie kable osiągają w rygorystycznych (i monotonnych) testach. Polegają one na ciągłym wkładaniu ich do gniazda i wyciąganiu – im lepsze użyte w procesie produkcji materiały, tym więcej takich powtórzeń kabel USB-C wytrzyma.

Wtyczka to jedno, ale warto też chronić przewód. Zwykła osłonka z tworzywa sztucznego często nie starcza, zwłaszcza jeśli z kabla korzystasz w warunkach nieco bardziej ekstremalnych niż biurowe. Ale nawet jeśli na co dzień nie szukasz innych przygód jak żonglowanie wierszami danych w Excelu, tak czy inaczej przyda Ci się nieco bardziej wzmocniony, odporny na zginanie kabel USB-C.

W tej kategorii zebraliśmy kable USB-C, które wyróżniają się długą żywotnością i zapewnią Ci możliwie jak największy komfort pracy. Wybierz model, który zaspokoi Twoje potrzeby!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl